MANİSA SALİHLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kudret Demir Ortaokulu Öğrencileri Avrupa Birincisi Oldu.

Kudret Demir Ortaokulu Öğrencileri Avrupa Birincisi Oldu.

    Afyonkarahisar’da düzenlenen Ulusal Robot Yarışması’nda "KD Robotik" adlı robot ile serbest kategoride Türkiye birincisi olan  Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü öğrencileri, bu kez Romanya’da düzenlenen uluslararası Robochallenge turnuvasında “Mini Sumo Kit” kategorisinde Avrupa şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı.
Romanya’da düzenlenen, dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen ve Türkiye’den de tek devlet okulu olarak Avrupa’nın en büyük robot yarışması özelliğini taşıyan Robochallenge katılan Salihli Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü “Mini Sumo Kit” kategorisinde Avrupa şampiyonu olup, Türkiye Bayrağını dalgalandırdı. Burakhan Arıkanlı, Yiğit Gümüş ve Kamuran Uçak’tan oluşan Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü öğrencilerinin bu başarısı, hem okulunu, hem de arkadaşlarını büyük sevinç yaşatırken, Salihli’nin  gururu oldu.

    Öğrencilerimiz, Öğretmenleri Ertuğ Gözaydın ve Okul Müdürü İlker Atalay ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Dilek´i ve İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu´nu ziyaret ettiler.  Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını  dileriz.

 

 

10-11-2017

Şehitler Mah. Ferah Cad. Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 45310 Salihli / MANİSA - 0 (236) 713 33 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.