MANİSA SALİHLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuran'ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Yarışması İlçemizde Yapıldı

Kuran'ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Yarışması İlçemizde Yapıldı

 

M.E.B. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü her yıl belirlediği bir takvim doğrultusunda Türkiye genelinde Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında değişik alanlarda yarışmalar düzenlemektedir. Bu alanlar Hutbe Okuma Yarışması, Genç Nidalar Hafızlık Yarışması, Kuran'ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilaller Ezan Yarışması.

Genel Müdürlüğümüzün bu yarışmalardan amacı öğrencilerimizi mesleğe hazırlamak ve siz değerli halkımızla kaynaştırmaktır.

Ruhumuzun gıdası dünya ve ahiret azığımız yüce kitabımız; Kur'an-ı Kerim'i hıfzederek okudukları Kur'an ile gönüllerimizi şenlendiren İmam Hatipli genç arkadaşlarımıza başarılar diliyor, okudukları Kur'an ile gönüllerimize ve hayatımıza yön vermesini temenni ediyoruz.

M.E.B. Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün direktifleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde, Okulumuz Salihli Şehit Mustafa SERİN Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde düzenlenen ''Kur'an'ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması ve Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması il finalini Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro salonunda, Manisa ili bünyesindeki 12 İmam Hatip Lisesinin öğrencileri, okul müdürleri ve öğrencilerimizi bu yarışmalara hazırlayan değerli öğretmenlerimiz ile kurum temsilcileri, velilerimizin yoğun katılımıyla yarışmalarımızı gerçekleştirdik.

Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasında;

1. Akhisar AİHL öğrencisi Furkan KAYA,

2. Soma AİHL öğrencisi Mehmet ÖZAY,

3. Yunus Emre AİHL öğrencisi Ahmet Hulusi YUMUK.

Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında ise;

1. Turgutlu AİHL öğrencisi Bünyamin KOŞAR,

2. Yunus Emre AİHL öğrencisi Hüseyin GÜLMEZ,

3. Akhisar AİHL öğrencisi Burak YILMAZ.

Öğrencilerimize ödüllerini Sayın Kaymakamımız Mehmet Kamil SAĞLAM takdim etmişlerdir.

08-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-202008-01-2020

Şehitler Mahallesi Çiçek Caddesi No58/1 45310 Salihli / MANİSA - 0 (236) 713 33 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.