MANİSA SALİHLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şazimet Uysal Ortaokulu Erasmus+ Projesi kabul edildi

Şazimet Uysal Ortaokulu Erasmus+ Projesi kabul edildi

Okulumuzun Erasmus + KA229 proje ortaklığı kapsamında geliştirdiği 2 yıllık 5 ortaklı öğrenci ve öğretmen hareketliliğini barındıran “C.O.D.E.R.s ( Creation Oriented Digital Education RunnerS)” isimli, kodlama eğitiminin matematik, fen bilimleri ve bilişim derslerinde kullanımını konu alan projesi Ulusal Ajans tarafından 92 puanla, azami 34.097,00 Avro hibe desteği ile kabul edilmiştir.

Projemiz sayesinde 20 öğrencilerimiz ortaklarımız olan Romanya, İtalya, Portekiz ve Polonya’daki okullara giderek ve onları ülkemizde misafir ederek kodlama eğitimi üzerinde çalışma ve fikir alışverişi yapma imkanı bulacaklar. Başka ülkeleri küçük yaşta görmeleri öğrencilerimizin ufuklarının daha uzaklara taşınması anlamında özgüven artışına sebep olurken aynı zamanda ülkemize olan aidiyetlerinin artması anlamı da taşımaktadır. Şazimet Uysal Ortaokulu olarak gururluyuz ve sevinçliyiz. Okul ortaklığı projemize destek veren ve canla başla çalışan öğretmenlerimize ve proje ekibimize minnettarız.

Bu alandaki çalışmalarımız hız kazanarak devam edecektir.

Şehitler Mah. Ferah Cad. Hükümet Konağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 45310 Salihli / MANİSA - 0 (236) 713 33 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.